2015 m. vasario 18 d., trečiadienis

Litavimo sotelės modifikavimas

Prieš kelias savaites sugedo mano lituoklis, taigi reikėjo nusipirkti naują. Pirkti tokio pačio pigaus nesinorėjo, dėl jau ankščiau aprašytų problemų. Tačiau normalūs gana brangiai kainuoja, ir daugelis yra ne su termopora, o su RTD matavimo elementu. Pamąstęs, nusprendžiau tiesiog pasikeisti kaitinimo elementą turimam lituokliui. Nusipirkau ebay'juj patį pigiausia kaitinimo elementą, už 1.99$. Na ir neseniai jis atėjo.


Tačiau greitai supratau, kad šis elementas, taip pat su RTD, o ne su termopora. Geriau pagalvojus tai tapo nebe problema, reikėjo tik padaryti keletą modifikacijų schemoje. Išmatavau operacinio stiprintuvo išėjimo įtampą, kai termopora įkaitusi iki ~315C (panaudojau termoporą nuo multimetro) - apie 1.3V. Tada įdėjau naują kaitinimo elementą į lituoklį, ir padavęs 24V užkaitinau iki maždaug 320C, RTD varža prie tokios temperatūros - 150 omų, kambario temperatūroje - 50 omų. Tada pasinaudojus šiais duomenimis, omo dėsniu ir paprasta opamp'ų taisykle (Jeigu naudojamas grįžtamas ryšis, opamp'as visada stengsis keisti išėjimo įtampą taip, kad abiejų įėjimų įtampos būtų lygios, daug geriau paaiškinta čia.) paskaičiavau rezistorių vertes.

Schemos modifikavimas
Uždėtas naujas elementas.

Beliko sukalibruoti, tai padariau labai lengvai. Pastebėjau, kad su šiuo elementu, priešingai nei ankščiau, nebeplaukioja rodoma temperatūra. Be to beveik nėra to šuolio į priekį, ir užkaista žymiai greičiau. Seniau iki 320C užkaisdavo per 1:50, o rodydavo, kad per 22s, dabar iki 320C užkaista per 48s, o rodo, kad per 38s. Likau labai patenkintas!

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą