2014 m. liepos 21 d., pirmadienis

UNI-T UT61E multimetro tobulinimas

Vienas dalykas kuris mane nuvylė šiame multimetre yra miego režimo nebuvimas. Kartais būna, kad pamirštu išjungti multimetrą nakčiai, ar net porai dienų. Įjungtas jis naudoja apie 2.3mA srovę. Taigi su standartine 500 mAh baterija turėtų veikti apie 9 dienas. Multimetre esanti mikroschema palaiko miego režimą, tačiau jis nepanaudotas. Esant miego režimui naudojama srovė yra 130uA, taigi su 500mAh baterija teoriškai veiktų apie pusę metų.

Taigi nusprendžiau jau pirmą multimetro turėjimo dieną pažeisti garantiją ir aktyvuoti nenaudojamą miego režimą. Rėmiausi šiuo tinklalapiu. Yra papildoma funkcija, kad prijungus prie kompiuterio multimetras neužmiega.

Fototranzistorių ir IR LED'ą panaudojau 5mm nes tokie buvo po ranka. Taip pat vietoj 100K rezistoriaus panaudojau 180K, čia nominalas nėra kritinis.

Pirmiausia išardome multimetrą.




Toliau reikia nupjauti takelį prie pat 111 kojos. Tai yra 9 koja kairėje pusėje nuo viršaus. Tada prilituojame prie tos kojos kokį nors ploną laiduką ir prakišame pro skylutę į kitą plokštės pusę. Aš naudojau lakuotą laidą.


Kitoje pusėje sujungiame viską pagal schemą. Minusą pasiimame nuo kondensatoriaus C31 minuso, o pliusą nuo C33 pliuso. LED'ą skirtingai negu autorius aš priklijavau prie plokštės, o ne prie korpuso.


Atgal multimetrą surinkau lengvai, naujas LED'as netrukdė.

Dabar kabelio eilė. Dėžutę kabelio gale atidariau su peilių.


Čia netgi yra vieta 3mm IR LED'ui, tačiau vietoj LED'o yra tik plastikas :(. Nuėmiau tą plastiką.


Kadangi naudosiu 5mm IR LED'ą, padidinau skylę grąžtu.


Nuplėšiau porą takelių, bet jie iš esmės buvo nereikalingi. LED'as pasirodė ne tik per storas, bet ir per ilgas, taigi patrumpinau jį drėmeliu.
Prieš
po

Pagalvojau, kad RS-232 kabelis man yra bevertis, o naudoti RS-232 į USB konverterį yra nepatogu. Taigi nusprendžiau papildomai perdaryti šį kabelį iš RS-232 į USB. Tam panaudojau MCP2200 mikroschemą, nes ją turėjau atliekamą. Tai yra USB į TTL konverteris. Jinai yra pigesnė FT232RL alternatyva, tačiau su ja kartais būna problemų (Jei reikia ne tik Tx/Rx bet ir kitų RS-232 standarto signalų). Standartinė MCP2200 pajungimo schema :



Tarp VDD ir VSS dėjau 100nF kondensatorių, o ne 1uF. Tarp VUSB ir GND įdėjau 200nF kondensatorių. Datasheet'e rašo, kad galima nuo 220nF iki 470nF, bet suėjo ir 200nF.
Taip pat pamiršau /RST per 1K rezistorių pajungti į VDD, tačiau veikimui tai netrukdė. Viską sujungiau orinių montažu, kad taupyti vietą. Išvedžiau 3 laidelius : Rx, VDD, VSS.


Tą plokštelė su 2 tranzistoriais, teoriškai reikia maitinti +-12V, tačiau sujungus -12V ir GND kontaktus, o į +12V kontaktą padavus 5V, plokštė veikė. Taip pat pašalinau el. kondensatorius, nes jie užėmė daug vietos.

Sujungiau MCP2200 su ta plokšte, ir labai sunkiai, bet sukišau į dėžutę, suklijavau epoksidiniais klijais.


Kitam gale prilitavau šitą USB kištuką :


Galutinis rezultatas :


Įkišus į kompiuterį reikia parsisiųsti draiverius ir MCP2200 Configuration Utility v1.3.1 iš čia. Įdiegus draiverius, pasileidžiame MCP2200 Configuration Utility v1.3.1. Čia reikia pažymėti "Invert UART polarity (UPOL)", kitaip neveiks. Taip pat jei norite galite pakeisti pavadinimą. Tada spaudžiame "Configure". Turėtų parašyti kažką tokio :


Dabar jau galime įsidiegti programinę įrangą iš prie multimetro pridėto disko. Prijungiame multimetrą. Viskas veikia!


 Miego režimas taip pat veikia. Neprijungus laido matome laikmačio ikoną.


Multimetras pereina į miego režimą po 15 min. Prijungus prie kompiuterio matome duomenų siuntimo ikoną.


Prieš perdarymą visą laiką degdavo šita ikona.

Rezultatu esu labai patenkintas :)

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą